Doplnky

Nemusíte mať obavy, že montážou a vlastnosťami, ktoré majú nami ponúkané produkty v návode na použitie sa ich využitie končí. Naopak, existuje množstvo doplnkov, ktoré splnia požiadavky aj najnáročnejších klientov. Stačí si len vybrať, namontovať a potom spokojne používať.

Doplnky FAKRO

Vonkajšie:

Markízy AMZ, AMK, AME

Markízy Fakro sú optimálnou ochranou pred prehriatím miestnosti. Je vyrobená z trvanlivej tkaniny odolnej voči vplyvom počasia. Chráni vaše oči a zabezpečuje im optimálny vizuálny komfort pri práci s počítačom a sledovaní televízie.


Markíza AMZ môže byť montovaná do okien kyvných, kyvno-výklopných FPP na štandardné, ako aj atypické rozmery.

Markíza AMK je určená do okien kyvno-výklopných FK.

                                       Markíza AME do okien panoramatických FE.


Rolety ARZ-H, ARZ-E, ARZ Solar, ARK-E

Rolety udržiavajú zodpovedajúcu teplotu v miestnosti, znižujú hlučnosť a vytvárajú dôležitý pocit súkromia.

Roleta ARZ-H sa obsluhuje ručne pri použití kľuky, ktorá je dodávaná s kompletom.

Rolety ARZ-E, ARK-E majú naištalované elektrické ovládanie pomocou diaľkového ovládania alebo nástenného vypínača.

Roleta ARZ Solar je umiestnená tam, kde je problém priviesť 230 V. Energia je dodávaná zo slnečnej batérie.

Rolety ARZ-H, ARZ-E, ARZ Solar sú určené do okien kyvných FT.

Roleta ARK-E je určená do kyvno-výklopných FK i panoramatických FE.


Vnútorné:

Žalúzie AJP, AJP-B, AJP-E

Žalúzie sú obľúbený doplnok strešných okien, ktorými môžeme regulovať množstvo dopadajúceho svetla do miestnosti. Chránia pred nadmerným svetlom a súčasne majú výhodný dekoračný efekt.

Žalúzia AJS, AJP obsluhovaná ručne
Žalúzia AJP-E obsluhovaná elektricky po napojení jedného z ovládacích zariadení FAKRO
Žalúzia s batériou AJP-B obsluhovaná diaľkovým ovládačom

Elektrický mechanizmus v žalúziách AJP-E, AJP-B umožňuje iba ovládanie uhla natáčania lamiel. V štandardnej verzii je činnosť žalúzie AJP-E možné iba pri zamknutom okne. K obsluhe vysoko zamontovanej žalúzie slúži univerzálna tyč ZST.


Roleta ARS

Ručne ovládaná roleta chráni pred svetlom, redukuje jeho dopad a dekoruje interiér. Je umiestnená v estetickej hliníkovej lište, ktorá zakrýva valček rolety. Tri páry zachytávajúcich háčikov umiestnených na krídle okna umožňujú umiestnenie rolety v rôznych pozíciách.Roleta ARF, ARF-E

ARF Vás ochráni pred slnečnými lúčmi a poskytne Vám možnosť úplného zatemnenia interiéru. Je vyrobená z elegantného dekoračného materiálu. Bočné koľajničky umožňujú udržanie rolety v ľubovoľnej pozícii.

Roleta ARF je obsluhovaná ručne
Roleta ARF-E je ovládaná elektricky po napojení jedného z ovládacích zariadení FAKRO. V štandardnej verzii je ovládanie rolety možné iba pri zavretom okne.


Plisovaná roleta APS

Plisovaná roleta APS umiestnená vo vnútri poskytuje mäkké svetlo, ktoré oživí farby vnútorného vybavenia. Plisovaný materiál rolety je trvácny a odolný. Hliníkové koľajničky bielej farby zakrývajú okraje materiálu a umožňujú nechať roletu v ľubovoľnej pozícii.


Moskitiéra AMS

Sieťka proti hmyzu AMS dokonale ochráni Vaše príbytky pred komármi a iným hmyzom. Ide o jediný doplnok, ktorý sa montuje do špalety a nie do okna. Sieťka je pokrytá PVC vrstvou a osadená v hliníkových koľajničkách. Moskitiéra môže byť montovaná do všetkých typov a rozmerov otváracích okien.Doplnky Langer

Elektrické ovládanie

Elektrický pohon je určený na diaľkové otváranie vysoko umiestnených okien, alebo na dosiahnutie maximálneho pohodlia ovládania.

Teleskopická ovládacia tyč

Teleskopická ovládacia tyč sa dodáva v rôznych dĺžkach, aby bolo ovládanie okien vo väčších výškach čo najkomfortnejšie.

Hydroizolačný plisovaný golier

Hydroizolačný plisovaný golier je určený na zjednodušenie montáže strešného okna, vodotesne uzatvára rám okna a zabezpečuje dokonalé napojenie okna na strešnú fóliu.

Sieťka proti hmyzu

Sieťovina je vyrobená zo skleného vlákna povrchovo upraveného odolným PVC materiálom. Sieťka sa aplikuje na ostenie okna. Pri pootvorenom okne znemožňuje prístup hmyzu do miestnosti.

Zatepľovacia izolačná manžeta

Zatepľovacia izolačná manžeta slúži na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností strešných okien, na zníženie rizika kondenzácie a eliminuje chyby spôsobené nesprávnym zateplením okolo okna. Je vyrobená z extrudovaného polystyrénu, ktorý má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Vyznačuje sa homogénnou štruktúrou uzavretých buniek a hladkým tesným povrchom.

Partneri: