Vonkajšie žalúzie - moderné riešenie tieneniaPremýšľali ste už o vonkajších žalúziách? Majú nesporne množstvo výhod a sú moderným prvkom každého nového domu či firemného objektu. Pokiaľ s výberom vonkajších žalúzií vyčkávajú, prečítajte si nasledujúce výhody a presvedčte sa o ich výborných funkčných a estetických vlastnostiach.

Aké sú výhody vonkajších žalúzií?
- Ochráni okno pred vonkajším znečistením a UV žiarením.
- Neprepustí hluk a nechcené pohľady okoloidúcich.
- Nemusíte si lámať hlavu s nárazovým dažďom, vetrom, ani chladom.
- Vonkajšie žalúzie inštalujeme na elektrické intuitívne ovládanie.

Montáž a uchytenie žalúzií prenechajte odborníkom
Ak vás výhody vonkajších žalúzií presvedčili o ich kúpe, iste vás napadne otázka, či nebude pri montáži poškodená existujúce fasáda. Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že uchytenie vonkajších žalúzií nie je úplne jednoduchá záležitosť, takže ich inštaláciu prenechajte radšej odborníkom. Tiež záleží na tom, či ste vo fáze výstavby domu, alebo dom už je postavený a má hotovú fasádu.

Ako postupujeme pri montáži vonkajších žalúzií?
Montáž vonkajších žalúzií pri dome vo výstavbe vykonávame podomietkovým prevedením. Box, kde sú vonkajšie žalúzie uschované, umiestnime priamo vo fasáde nad oknom, vodiace lišty sú vo špaletách, takže je pri otvorení okna nevidíte. Montáž vonkajších žalúzií na už hotovú fasádu vykonávame obdobne. Vodiace lišty uchytíme do už hotovej fasády, alebo do rámu okna pomocou držiakov vodiacich líšt. Krycí plech, ktorý má za úlohu schovať vonkajšie žalúziu, umiestnime do fasády nad okno.

Potrebujete poradiť s vonkajšími žalúziami? Napíšte nám.

Partneri: