Komínové hlavice

Po mnohých dotazoch či je možné použiť hlavice Lomanco k zvýšeniu ťahu komína (vysoko kvalitní ložiská zalisované v plastovom púzdre, používané len firmou Lomanco, sú určené pre teploty max. 65°C), sme pre našich zákazníkov pripravili sortiment nástavcov ktoré je možné použiť aj na komíny. Prinášame na trh jedinečné turbíny odolné vysokým teplotám. Všetky typy turbín sú certifikované a majú dôležité posudky. Teplotná odolnosť je deklarovaná u bežných typov do 150°C a u špeciálnych žiaruvzdorných turbín až 250°C.PRINCÍP FUNKCIE: Rotačné hlavice využívajú silu vetra k zvýšeniu ťahu komína. Sú umiestnené na výstupoch komínových telies. Bez ohľadu na smer, silu a druh pohybu vetra turbína rotuje a ve vývode nástavca vytvára podtlak, čo vedie k zvýšeniu ťahu komína a predovšetkým zamedzeniu spätného ťahu…

VÝHODY VÝROBKU: V zahraničí si tieto výrobky získali veľkú popularitu, pretože užívateľom výrazne obmedzili problém s nedokonalým odvodom spalín. Samoťažné hlavice veľmi efektívne nahradzujú všetky striešky proti zatečeniu, súčasne zabraňujú vniknutiu drobného vtáctva do systému. Na streche pôsobia veľmi efektne.

POUŽITIE: Jednotlivé uvedené typy hlavíc dodávané firmou Ter-co sú vhodné pre všetky druhy bežne používaných palív (zemný plyn, LTO, tuhé palivá). Vždy je nutné sa predom informovať u svojho prodajcu. V mnohých prípadoch je možné hlavice nasadiť do nových aj používaných komínov. Jednoducho ich môžeme zabudovať do komínovej vložky, bez narušenia jej statiky, či konštrukčného prevedenia.

Typové a materiálové prevedenie: Sú dodávané v niekoľkých veľkostiach vrátane bežne používaných priemerov komínových prieduchov, ako 150, 200, 250, 300 a 400 mm. Komínové násady sú vyrobené z nerezového plechu. Niektoré typy je možné použiť na ventiláciu, tie sú vyrobené z hliníka.

ÚDRŽBA: Výrobky sú prispôsobené celoročnému použitiu. Hlavice sú v pohybu a preto nie je umožnené ich zanesenie. Špeciálne vysokoteplotné ložiská umožňujú dlhodobú funkciu bez náročnej údržby. Pretože sú hlavice jednoducho prichytené ku komínu aretačnými skrutkami, je ich odstránenie v prípade prečistenia komínového telesa veľmi jednoduché. Ak sú skrutky a ložiská pravidelne kontrolované a doplňované olejom, vydržia mnoho rokov trvalo funkčné.

Rotowent

Tento typ komínovej násady je vhodný predovšetkým pre komíny na tuhé palivá. Špeciálne tvarovaná hlavica sa natáča vždy podľa smeru vetra, v svojom zákryte vytvára podtlak, tým zvyšuje ťah komína a zamedzí zafúknutiu do komína. Umožňuje veľmi jednoduchú montáž i demontáž pre čistenie komína. Materiálové prevedenie je pozink, meď, nerez a v ponuke je taktiež špeciálne žiaruvzdorné prevedenie. Zaručené najpresnejšie použitie pre Váš komín.

Tulipan

Komínová hlavica je skonštruovaná špeciálne pre najbežnejší priemer komínových telies 150 mm. Hlavica je určená k priamému zasunutiu do komína. Jej tvar umožňuje nasadenie na viackomínové výstupy v tesnej blízkosti pri sebe. Materiálové prevedenie hlavíc z nerezu zaručuje dlhú životnosť, ako náhradné prevedenie sa ponúka pozink.

Turbowent

Komínová turbína Turbowent je určená pre komínové telesá od priemeru 150 mm do priemeru 300 mm. Turbínu možno použiť ako na komíny pre zvýšenie ťahu, tak aj na ventiláciu interiérov a strešných priestorov. Materiálové prevedenie rotačných hlavíc je nerez, hliník, pozink. K dodaniu je špeciálna žiaruvzdorná turbína vhodná predovšetkým pre komíny na tuhé palivá. Ponúka sa ako samotná hlavica, alebo rozoberateľný komplet. Typizovaná hlavica umožní veľmi jednoduchú montáž a demontáž.


Partneri: